RN731JTTD6260B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6260B25
Description
RES 626 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
626Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Datasheets
RN731JTTD6260B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6260B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 626Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C