RN731JTTD6260B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6260B10
Description
RES 626 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
626Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W