RN731JTTD6202F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6202F50
Description
RES 62K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Resistance :
62kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD6202F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6202F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C