RN731JTTD6202F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6202F25
Description
RES 62K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
62kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6202F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6202F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C