RN731JTTD6202F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6202F100
Description
RES 62K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Resistance :
62kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW