RN731JTTD6202D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6202D25
Description
RES 62K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
62kOhm
RN73
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6202D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6202D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C