RN731JTTD6202C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6202C25
Description
RES 62K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
62kOhm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
RN73
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6202C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6202C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C