RN731JTTD6202B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6202B50
Description
RES 62K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
62kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD6202B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6202B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C