RN731JTTD6202B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6202B25
Description
RES 62K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
62kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6202B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6202B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C