RN731JTTD6201D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6201D100
Description
RES 6.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.2kOhm
e3
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6201D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6201D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C