RN731JTTD6201B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6201B10
Description
RES 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W