RN731JTTD6200F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6200F50
Description
RES 620 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Resistance :
620Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD6200F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6200F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C