RN731JTTD6200F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6200F25
Description
RES 620 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
2
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
620Ohm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD6200F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6200F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C