RN731JTTD6200F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6200F100
Description
RES 620 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
620Ohm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD6200F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6200F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C