RN731JTTD6200F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6200F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 620 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
620Ohm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W