RN731JTTD6200D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6200D25
Description
RES 620 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Resistance :
620Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD6200D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6200D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C