RN731JTTD6200C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6200C25
Description
RES 620 OHM 0.25% 1/16W 0603
RN73
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
620Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731JTTD6200C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6200C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C