RN731JTTD61R9F25
Mfr.Part #
RN731JTTD61R9F25
Description
RES 61.9 OHM 1% 1/16W 0603
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Resistance :
61.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD61R9F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD61R9F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C