RN731JTTD61R9F100
Mfr.Part #
RN731JTTD61R9F100
Description
RES 61.9 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
61.9Ohm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD61R9F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD61R9F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C