RN731JTTD61R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD61R9B25
Description
RES 61.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
61.9Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD61R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD61R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C