RN731JTTD61R2F50
Mfr.Part #
RN731JTTD61R2F50
Description
RES 61.2 OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
61.2Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C