RN731JTTD61R2B25
Mfr.Part #
RN731JTTD61R2B25
Description
RES 61.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
61.2Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
yes
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD61R2B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD61R2B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C