RN731JTTD6192F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6192F50
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
61.9kOhm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6192F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6192F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C