RN731JTTD6192F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6192F25
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
61.9kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD6192F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6192F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C