RN731JTTD6192F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6192F100
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
61.9kOhm
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
2
Pbfree Code :
Tolerance :
±1%