RN731JTTD6192D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6192D25
Description
RES 61.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
61.9kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6192D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6192D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C