RN731JTTD6192B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6192B50
Description
RES 61.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
61.9kOhm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6192B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6192B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C