RN731JTTD6192B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6192B25
Description
RES 61.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
EAR99
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
61.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6192B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6192B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C