RN731JTTD6191F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6191F100
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
6.19kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6191F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6191F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C