RN731JTTD6191D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6191D50
Description
RES 6.19K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.19kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%