RN731JTTD6191D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6191D25
Description
RES 6.19K OHM 0.5% 1/16W 0603
Case Code (Imperial) :
Resistance :
6.19kOhm
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6191D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6191D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C