RN731JTTD6191D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6191D100
Description
RES 6.19K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.19kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6191D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6191D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C