RN731JTTD6191B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6191B50
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
6.19kOhm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6191B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6191B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C