RN731JTTD6191B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6191B25
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
6.19kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6191B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6191B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C