RN731JTTD6191B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6191B05
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/16W 0603
e3
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
6.19kOhm
2
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6191B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6191B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C