RN731JTTD6190F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6190F50
Description
RES 619 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
619Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6190F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6190F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 619Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C