RN731JTTD6190F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6190F25
Description
RES 619 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
619Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6190F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6190F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 619Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C