RN731JTTD6190D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6190D25
Description
RES 619 OHM 0.5% 1/16W 0603
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
619Ohm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD6190D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6190D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 619Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C