RN731JTTD6190D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6190D100
Description
RES 619 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
619Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
RN73
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm