RN731JTTD6122F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6122F50
Description
RES 61.2K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
61.2kOhm
RN73
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
yes
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6122F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6122F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C