RN731JTTD6122F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6122F25
Description
RES 61.2K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
61.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6122F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6122F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C