RN731JTTD6122F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6122F100
Description
RES 61.2K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
61.2kOhm
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6122F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6122F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C