RN731JTTD6122D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6122D100
Description
RES 61.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
61.2kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6122D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6122D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C