RN731JTTD6122B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6122B25
Description
RES 61.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Resistance :
61.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6122B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6122B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C