RN731JTTD6121F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6121F50
Description
RES 6.12K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
6.12kOhm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD6121F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6121F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C