RN731JTTD6121F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6121F25
Description
RES 6.12K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.12kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6121F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6121F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C