RN731JTTD6121F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6121F100
Description
RES 6.12K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
6.12kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6121F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6121F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C