RN731JTTD6121D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6121D50
Description
RES 6.12K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Resistance :
6.12kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm