RN731JTTD6121B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6121B50
Description
RES 6.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
6.12kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
EAR99
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD6121B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6121B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C