RN731JTTD6121B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6121B05
Description
RES 6.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
6.12kOhm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%